WSC TO MIEJSCE WYJĄTKOWE GWARANTUJĄCE RODZINNĄ ATMOSFERĘ.

Obserwuj nas:
Fb        Ins

Natalia Mierzejewska Mistrzynią Czech Junior Open 2023

Podium Czech Junior Open 2023

Czas na podsumowanie, bowiem dwójka reprezentantów WSC. postanowiła sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z najlepszymi zawodnikami Europejskiej Federacji Squasha w Pradze.

W kategorii GU15 wystąpiła doświadczona Natalia Mierzejewska a w BU11 w swoim pierwszym Turnieju tak wysokiej rangi Gustaw Górka.

Pierwszy swoje zmagania rozpoczął Gucio – od razu z zawodnikami rozstawionymi z 2 i 1 całego Turnieju co w połączeniu z debiutem na Praskich kortach spotęgowało nerwowość. Guti z każdym kolejnym meczem nabierał doświadczenia by w pierwszym secie z rozstawionym [3/4] Chorwatem mieć piłkę setową! Niestety doświadczenie Viktora wzięło górę i ostatecznie zwyciężył ale po pięknych wymianach i równej walce.

Ostatecznie GG uplasował się na 6 miejscu co na tle dużo starszych rywali jest świetnym wynikiem.

Natalia zaczęła pierwszy dzień zmagań od meczu ze Szwajcarką i Czeszką nie dając przeciwniczkom jakichkolwiek złudzeń na większe zdobycze punktowe. Sobotnie przedpołudnie N. Zaczyna meczem z Bułgarką rozstawioną [3/4] i zaczyna od porażki w pierwszym secie, ale już 3 kolejne wygrywa i spokojnie trafia do półfinału. Tam czeka na nią już rozstawiona z [2] Rumunka. Od 17:00 obie damy pokazały nam pięknego squasha dostarczając ogromnych emocji. Pierwszy set wygrywa Timea, dwa następne Natalia, czwarty ponownie Rumunka. Piąty set to istny horror dla widzów – Timea prowadzi 8:2 i od tego momentu 7 punktów z rzędu zdobywa Natka i kończy mecz wygraną z mocno już zmęczoną rywalką.

Czas na niedzielny Finał w którym spotkały się najlepsze w tym turnieju dwie Polki, bowiem drugi półfinał wygrała pewnie Wiktoria Grodzka. Dziewczyny zawsze dostarczają nam zdrowych i pięknych emocji dlatego byliśmy pewni, że uraczą nas postawą i grą.

Nie było inaczej 😍

Grały szybko, pewnie, świetnie technicznie i przede wszystkim czysto. Mecz ułożył się jak na ostatnich Mistrzostwach Polski – pierwszy set dla N., dwa kolejne wygrywa Wiki ale znamy Natalię, która nigdy nie odpuszcza i wygrywa sety 4 i 5 zostając Mistrzynią Czech Junior Open 2023.

Natalia Mierzejewska [9/16]

• Danielle Baumeler [17/32] 3:0 (11:0, 11:1, 11:3)
  • Denisa Otahalova [5/16] 3:0 (11:5, 11:1, 11:4)
  • Sofia Georgieva [3/4] 3:1 (7:11, 11:7, 11:4, 11:7)
  • Timea Maria Dumitrascu [2] 3:2 (9:11, 11:5, 12:10, 8:11, 13:11)
  • Wiktoria Grodzka [9/16] 3:2 (11:7, 6:11, 5:11, 11:5, 11:6)

Warto przypomnieć iż jest to jeden z kilku Turniejów Super Series!

Przez cały Turniej nasze Asy miały pełne oddanie Trenera Damiana Chomy za co jeszcze raz dziękujemy.

W tle co jakiś czas pozytywnie przeszkadzali tatusiowie.