M

WSC TO MIEJSCE WYJĄTKOWE GWARANTUJĄCE RODZINNĄ ATMOSFERĘ.
DO PRZYJEMNOŚCI GRY W SQUASHA
DODAJEMY PASJĘ I PROFESJONALIZM ORAZ  ZAANGAŻOWANIE CAŁEGO ZESPOŁU.

Obserwuj nas:
Fb        Ins

Tenis stołowy

O grze

Tenis stołowy jest grą indywidualną, w której uczestniczą 2 (singel) lub 4 osoby (debelmikst). Polega na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała ona nad siatką na drugą połowę stołu. To jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu na świecie, przede wszystkim dzięki temu, że wymagania fizyczne jak i sprzętowe nie są duże – przez co uprawianie rekreacyjne tej dyscypliny na całym świecie ma wielu miłośników.

Podstawowe informacje

Najważniejszym elementem do gry jest stół. Powierzchnię gry stanowi jego górna płaszczyzna ustawiona w kierunku poziomym. WSC dysponuje dwoma stołami do tenisa stołowego.

Wprowadzenie piłki do gry ma miejsce poprzez jej podanie. Zawodnik podrzuca piłeczkę i uderza w taki sposób, aby odbiła się ona najpierw po stronie podającego, a następnie odbiła się bezpośrednio na polu przeciwnika. Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza.

Punkt zostaje przyznany, gdy: przeciwnik nie wykona odpowiedniego podania lub odbioru, piłeczka po uderzeniu przez przeciwnika nie dotknie pola zawodnika odbierającego, przeciwnik uderzy piłeczkę dwukrotnie, przeciwnik poruszy powierzchnię gry, wolna ręka dotknie powierzchni gry, przeciwnik nie odbije prawidłowo zagranej piłki.

Set jest wygrany przez zawodnika, który pierwszy zdobędzie 11 pkt, chyba, że obaj gracze mają po 10 pkt. Wtedy set będzie wygrany przez pierwszego zawodnika, który uzyska prowadzenie 2 punktowe. Mecz wygrywa zawodnik, który pierwszy wygra niezbędną do zwycięstwa liczbę setów w pojedynku, który składa się z nieparzystej liczby setów.

Category:
Date:
Cennik:

30 PLN / godzina

Rakietki, piłeczki:

GRATIS

RABAT: 15 PLN x

ilość kart Multisport, Fit Profit, FITFLEX, program OK SYSTEM