Loading...

Tenis Stołowy

Tenis Stołowy.

Gra w tenisa stołowego oferuje liczne korzyści zdrowotne, umysłowe i społeczne, czyniąc ją doskonałą formą aktywności dla osób w każdym wieku i o różnych poziomach zaawansowania. Zapraszamy!
O GRZE

Tenis stołowy jest grą indywidualną, w której uczestniczą 2 (singel) lub 4 osoby (debel, mikst). Polega na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała ona nad siatką na drugą połowę stołu. To jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu na świecie, przede wszystkim dzięki temu, że wymagania fizyczne jak i sprzętowe nie są duże – przez co uprawianie rekreacyjne tej dyscypliny na całym świecie ma wielu miłośników.

Najważniejszym elementem do gry jest stół. Powierzchnię gry stanowi jego górna płaszczyzna ustawiona w kierunku poziomym. WSC. dysponuje dwoma stołami do tenisa stołowego.

Wprowadzenie piłki do gry ma miejsce poprzez jej podanie. Zawodnik podrzuca piłeczkę i uderza w taki sposób, aby odbiła się ona najpierw po stronie podającego, a następnie odbiła się bezpośrednio na polu przeciwnika. Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza.

Punkt zostaje przyznany, gdy: przeciwnik nie wykona odpowiedniego podania lub odbioru, piłeczka po uderzeniu przez przeciwnika nie dotknie pola zawodnika odbierającego, przeciwnik uderzy piłeczkę dwukrotnie, przeciwnik poruszy powierzchnię gry, wolna ręka dotknie powierzchni gry, przeciwnik nie odbije prawidłowo zagranej piłki.

Set jest wygrany przez zawodnika, który pierwszy zdobędzie 11 pkt, chyba, że obaj gracze mają po 10 pkt. Wtedy set będzie wygrany przez pierwszego zawodnika, który uzyska prowadzenie 2 punktowe. Mecz wygrywa zawodnik, który pierwszy wygra niezbędną do zwycięstwa liczbę setów w pojedynku, który składa się z nieparzystej liczby setów.

ZAPRASZAMY NA TRENINGI GRUPOWE

Doświadczenie w profesjonalnym sporcie oraz indywidualne podejście, którym darzy swoich podopiecznych Trener Mateusz gwarantuje szybkie postępy i masę frajdy z uprawiania Tenisa Stołowego!

  • Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki, godz. 17-20:00

Informacje i zapisy:

  • tel: 666300226
  • mail: mateusz@wsclub.pl

ZDROWIE DLA CIAŁA

6 powodów - dlaczego rozpocząć

i grać lepiej w tenisa stołowego

Poprawa koordynacji ruchowej
Tenis stołowy wymaga szybkich reakcji i precyzyjnych ruchów, co pomaga w rozwijaniu szybkości, koordynacji ręka-oko i poprawie refleksu.
Wzmacnianie kondycji fizycznej
Mimo że gra odbywa się na niewielkim stole, tenis stołowy angażuje całe ciało, poprawiając wytrzymałość, szybkość oraz elastyczność mięśni.
Trening umysłu
Strategiczne planowanie ruchów, przewidywanie zagrań przeciwnika i szybkie podejmowanie decyzji rozwijają zdolności analityczne i koncentrację.
Łagodne obciążenie stawów
Tenis stołowy jest sportem o niskim ryzyku kontuzji i minimalnym obciążeniu stawów, co czyni go idealnym dla osób w każdym wieku, również dla seniorów.
Budowanie relacji:
Gra w tenisa stołowego to świetny sposób na spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi lub poznawanie nowych ludzi, co sprzyja budowaniu relacji i integracji społecznej.
Zabawa i redukcja stresu
Tenis stołowy to forma rozrywki, która pomaga w redukcji stresu, poprawia nastrój i zapewnia wiele radości podczas rekreacyjnej gry, jak i rywalizacji sportowej.
/h
spalonych kalorii
%
Wydolności umysłowej
%
Większa koordynacja
%
Ryzyka kontuzji

Team WSC.

NAJBARDZIEJ NIESAMOWITY ZESPÓŁ
DOŚWIADCZONA, STAŁA KADRA TO NAJCENNIEJSZE W WSC. - Trenerzy
MATEUSZ
MATEUSZ

Czołowy zawodnik Polskiego Związku Tenisa stołowego, Trener i instruktor tego pięknego sportu olimpijskiego.

MATEUSZ
ZAWODNIK, TRENER


Centrum Sportowe WSC
Jana Długosza 71, 51-162, Wrocław, PL
Godziny otwarcia: 7:00 -22:00
+48 71 72 79 240
wsc@wsclub.pl